Zajmujemy się generalnym wykonawstwem prac konserwatorskich i renowacyjnych. Wierzymy, że konserwacja zabytków

to nie tylko profesja, ale przede wszystkim pewnego rodzaju powinność. Dotychczas mieliśmy przyjemność pracować 

przy wielu znaczących projektach zlokalizowanych na terenie polski i europy.

Firma Renewal Art (dawniej: Furmanek Renewal) powstała w 1985 roku i zajmuje się kompleksową renowacją zabytków.

 

Wiemy, że nasza praca zapewnia przyszłym pokoleniom obraz i świadomość przeszłości i wierzymy, że konserwacja zabytków to nie tylko profesja, ale przede wszystkim powinność. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jakość świadczonych przez nas usług był zawsze najwyższa.

 

Do renowacji zabytków podchodzimy indywidualnie i nowocześnie. Doświadczenie i tradycję pokoleń kamieniarzy oraz wiedzę konserwatorów sztuki, archeologów i architektów z sukcesem łączymy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów z wielu dziedzin, a do restauracji obiektów wykorzystujemy m.in. unikalną metodę laserowego czyszczenia powierzchni. To wszystko sprawia, że jesteśmy skuteczni i niezawodni.

Co więcej, posiadamy kompletne zaplecze niezbędne do wykonywania prac konserwatorskich. Własna hala produkcyjna wyposażona w innowacyjne maszyny oraz hurtownie kamienia gwarantują naszą niezależność.

 

Nasze atuty mieliśmy okazję zaprezentować, uczestnicząc w wielu znaczących projektach na terenie Polski i Europy. W naszym portfolio znajdują się między innymi: Kolegiata w Tumie koło Łęczycy, Cmentarz Orląt Lwowskich, łódzka Manufaktura, Pałac w Wilanowie, Bazylika na Świętym Krzyżu, Cmentarz wojenny na Monte Cassino czy Plac NMP w Kielcach.

 

Jesteśmy dumni z naszych realizacji oraz referencji, a do każdego nowego zadania podchodzimy indywidualnie, bo naprawdę wkładamy serce w kamień.

 

Wkładamy serce w kamień.

ReALIZACJE

Odrestaurowaliśmy wiele znaczących zabytków i jesteśmy z tego dumni! Zobacz, jak indywidualnie i fachowo podchodzimy do renowacji w całej Europie.

AKTUALNOŚCI

Kontrakty, wydarzenia i spotkania… Śledź na bieżąco nasze projekty i zobacz, jak indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia. Odnawianie zabytków pochłania nas każdego dnia!

REFERENCJE

Z dumą prezentujemy zdobyte laury i przeprowadzone realizacje. Nasi kontrahenci docenili nasze doświadczenie i umiejętności. Poznaj nasze referencje i dowiedz się, dlaczego nas polecają.

detale architektoniczne

Detale wieńczą proces renowacji. Obrabiamy maszynowo i rzeźbimy ręcznie. Produkujemy unikalne detale architektoniczne. Przyjrzyj się uważnie, jak wkładamy serce w kamień.

KAMIENIARSTWO DROGOWE

Renowacja słynnych placów i zabytkowych ulic musi być wykonana fachowo. W całej Polsce mamy tysiące metrów kwadratowych powodów do dumy. Zapraszamy na wspólny spacer.

KONTAKT

Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi na naszej stronie? Potrzebujesz fachowej konsultacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Poznajmy się i porozmawiajmy.

Nasze referencje

Slide Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Furmanek Renewal jako Wykonawcę godnego zaufania. o. Zygfryd Wiecha OMI / Klasztor na Św. Krzyżu Slide Firma Furmanek w pełni sprostała naszym wymaganiom i potrzebom, wykazując tym swoje duże doświadczenie i rzetelność. Ks. Paweł Olszewski Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie Slide Postanowieniem z dnia 1 grudnia 2005 r. Pan Krzysztof Furmanek odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi. Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Slide Prace te, z uwagi na bardzo krótki okres realizacji, przebiegły bez zakłóceń, z wielką starannością, fachowością i terminowością oraz dobrą współpraca z władzami miejscowymi. Sekretarz Rady Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Slide Potwierdzamy, że firma FURMANEK RENEWAL wykonała roboty terminowo, zgodnie z umową, dokumentacją, zasadami konserwatorsko-budowlanej i obowiązującymi normami. Dyrektor Muzeum Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie