JUŻ NIEDŁUGO FINAŁ

Mimo trudnego czasu i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa cały czas intensywnie pracujemy nad ukończeniem kolejnych etapów prac budowlano-konserwatorskich w kompleksie pałacowo-parkowym w Kozłówce.

Obecnie rozpoczęliśmy wykonywać pokrycie dachu na oficynie północnej, natomiast na oficynie południowej zakończyliśmy prace nad lukarniami na jej dachu. W obu oficynach zakończyliśmy roboty tynkarskie we wnętrzach i rozpoczęliśmy prace posadzkarskie, które objęły też stajnie. Również zakończyliśmy prace nad instalacjami wod-kan, wentylacyjnymi i elektrycznymi, które przeprowadziliśmy w obu oficynach, stajni i teatralni. 

Obecnie kładziemy instalacje w kotłowni północnej i południowej, natomiast w oficynie północnej zaczęliśmy montaż pieców. Rozpoczęliśmy również prace przy zagospodarowaniu terenu, gdzie położymy nawierzchnie granitowe.

Obiekt zbudowany został w latach 1736-1742 przez wojewodę chełmińskiego Michała Bielińskiego, zaprojektowany prawdopodobnie przez włoskiego architekta Józefa II Fontane. 16 maja 2007 roku zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę Pomników historii. O poprzednich etapach, rozpoczęciu i niezwykłym znalezisku pisaliśmy tutaj>>, tutaj>> oraz tutaj>>

 

Wkładamy serce w kamień.