KOLEJNY ETAP PRAC ZA NAMI

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, udaje nam się realizować kolejne etapy na rozpoczętych obiektach.
Już wcześniej pisaliśmy o wygranym przetargu na remont i adaptację budynku w Hrubieszowie. Czytaj więcej tutaj >>.

 

W budynku dawnego Syndykatu Rolniczego wykonaliśmy szereg prac rozbiórkowych. Usunęliśmy wszystkie tynki i posadzki. Rozebrane zostały ścianki działowe murowane oraz odkryte podczas skuwania tynków ścianki drewniane. Rozebraliśmy również wtórną drewnianą przybudówkę. Kolejno po części rozbiórkowej mogliśmy przystąpić do prac związanych z wymianą stropów drewnianych na nowe – Kleina. Równocześnie trwają prace konstrukcyjne związane z wymianą dachu oraz charakterystycznych dla tego budynku wieżyczek na ścianie frontowej. 

Wzmacniamy istniejące stropy, jak również przemurowujemy istniejące ściany, które zostały uszkodzone przez nieużytkowane kominy spalinowe. Podczas tak prężnych prac często znajdujemy różne niespodziewane perełki, tym razem odkryliśmy zamurowane pierwotne otwory okienne i drzwiowe wraz z ówczesną stolarką i kratami ozdobnymi.

 

Na kolejnych etapach będziemy wykonywać izolację fundamentów i wykonamy nowe warstwy posadzkowe. Niedługo pojawią się metalowe wiatrownice wieńczące kiedyś wieżyczki. Będziemy informować o postępach prac w kolejnych aktualnościach.

 

Wkładamy serce w kamień.