Kompleksowy projekt we Włodawie

Do naszej listy projektów możemy dopisać rozpoczęcie prac w zabytkowym Zespole Synagogowym we Włodawie. Ten unikalny kompleks trzech pożydowskich budynków jest siedzibą Muzeum – Zespołu Synagogalnego 1983 r. Prace na tym terenie prowadzone będą w 2 etapach.

 

W ramach pierwszego etapu w Wielkiej Synagodze remont obejmie m.in. sale wystawowe oraz babińce, wraz z przystosowaniem jednego z nich pod nową ekspozycję. Całość stolarki drzwiowej w całym budynku wymienimy na nową. Instalacje elektryczne wewnętrzne zostaną zamienione na nowe, natomiast instalacje c.o. i wod-kan. zostaną zmodernizowane.

 

Podobnie jak w przypadku Synagogi Wielkiej, Synagoga Mała przejdzie wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, instalacji oraz modernizacje instalacji c.o i wod-kan. Remontowi poddamy salę główną, sale wystawiennicze, hol główny oraz przestrzenie sanitarne. Dodatkowo w budynku zainstalujemy potrzebną windę.

Drugi etap dotyczyć będzie remontu wnętrz budynku Domu Pokhalnego oraz zagospodarowania terenów Zespołu Synagogalnego. Tutaj prace obejmą sale wystawowe, holu głównego wraz z wewnętrznymi schodami, pomieszczenia administracyjno-biurowe i socjalne, oraz przestrzenie sanitarne. Odpowiednie instalacje poddamy wymianie bądź też modernizacji, natomiast całość stolarki drzwiowej zastąpimy nową.

 

Przyległe tereny zielone wymagają zaprojektowania nowych nasadzeń, które wpasują się w istniejącą już zieleń. Ogrodzenie od strony północnej wymaga modernizacji, natomiast od stron zachodniej, wschodniej i południowej wymienimy na nowe. Stworzymy też strefę relaksu dla turystów z potrzebną małą infrastrukturą w postaci np. ławek czy stojaków rowerowych.

 

Jesteśmy podekscytowani możliwością pracy na tym unikalnym zabytkiem. Zapraszamy do śledzenia postępów nad pracami, które będą opisywane w kolejnych aktualnościach.

 

Wkładamy serce w kamień.