Muzeum Niepodległości w Warszawie

DATA REALIZACJI: 2019
LOKALIZACJA: POLSKA

Muzeum Niepodległości w Warszawie powstało 30 stycznia 1990 r. Pierwotnie nosiło nazwę Muzeum Historii Polskich Ruchów Niepodległościowych i Społecznych i powstało w wyniku przekształcenia Muzeum Historii Polskiego Ruchu Rewolucyjnego oraz Muzeum Lenina. Obecna nazwa została nadana 12 sierpnia 1991 r.
Prace w obiekcie trwały od 2018 roku i musiały być prowadzone etapami ze względu na to, że objęły one cały budynek – od piwnic aż po sam dach i teren wokoło.

W czasie prac, które trwały 21 miesięcy udało nam się m.in. odzyskać pomieszczenia w zasypanych piwnicach. Osuszyliśmy je, odgrzybiliśmy oraz wykonaliśmy nowe stropy i podłogi. W rezultacie odgruzowaliśmy ponad połowę obiektu. Nowe stropy i podłogi zostały wykonane w całości budynku, wraz z klatkami schodowymi, które dostosowaliśmy do obowiązujących przepisów, natomiast zastane stare przeszły remont. Obiekt otrzymał całkiem nowe instalacje elektryczne, wod-kan, C.O. C.T, wentylację i klimatyzację dostosowane do obiektów muzealnych. Dokonaliśmy również montażu nowej stylizowanej stolarki i przeprowadziliśmy renowację istniejących jej elementów.

Prace odbywały się również na elewacji obiektu. Wraz z tarasami przeszła ona gruntowną renowację. Teren wokół został na nowo zagospodarowany. Nasadziliśmy nowe rośliny, wykonaliśmy nowe rzeźby i przeprowadziliśmy renowację starych zdobiących elewację ogrodową.

Obiekt będzie służył nie tylko jako muzeum, ale znajdować się będzie w nim również dział administracyjny i dyrekcja. Dzięki przeprowadzonym przez nas pracom obiekt na nowo może zostać otwarty dla zwiedzających.

Wkładamy serce w kamień.

Pomieszczenia

Odzyskaliśmy pomieszczenia w zasypanych piwnicach. Osuszyliśmy je, odgrzybiliśmy oraz wykonaliśmy nowe stropy i podłogi.

Elewacje

Przeprowadziliśmy gruntowną renowację elewacji obiektu i tarasów.

rzeźby

Przeprowadziliśmy renowację starych zdobiących elewację ogrodową rzeźb oraz umieściliśmy nowe rzeźby w ogrodzie.