Zamek rodziny Tarnowskich w Dzikowie

DATA REALIZACJI: 2010—2011
LOKALIZACJA: POLSKA

Dawna rezydencja rodziny Tarnowskich – Zamek w Dzikowie wraz z otaczającym go parkiem jest jednym z najcenniejszych zabytków Tarnobrzega. Został w zniszczony w 1927 roku i później odbudowany w stylu neo-barokowym, niemniej, w kolejnych latach popadał w ruinę.

Ryzyko utraty niezwykłych walorów historycznych zamku zostało usunięte po przeznaczeniu obiektu na cele muzealne. Prace konserwatorskie i renowacyjne objęły całość kompleksu zamkowo-parkowego.

Przeprowadziliśmy szereg prac kamieniarskich, takich jak wykonanie i zamontowanie głowic kolumn korynckich z piaskowca, rekonstrukcja ram okiennych, zegara, kominków i portali, również z piaskowca. Położyliśmy nowe chodniki z kostki granitowej, w której wygrawerowaliśmy herb miasta. Cała stolarka w obiekcie została poddana rekonstrukcji i konserwacji.

Wykonaliśmy wszystkie wymagane instalacje sanitarne oraz odprowadzające wodę deszczową, wraz z hydroizolacją fundamentów w północnej części zamku. Dodatkowo wstawiona została winda osobowa.

Elewacja została przywrócona do stanu pierwotnego – wymagała prac tynkarskich, malarskich oraz w niektórych miejscach wypełnienia kamiennych ubytków.

Wykonane prace remontowe, konserwatorskie i adaptacyjne umożliwiły przystosowanie obiektu na potrzeby Muzeum Historii Tarnobrzega.

Wkładamy serce w kamień.
Detal Architektoniczny

Przeprowadziliśmy szereg prac kamieniarskich, takich jak: wykonanie i zamontowanie głowic kolumn korynckich z piaskowca, rekonstrukcja ram okiennych, zegara, kominków i portali.

Elewacja

Elewacja została przywrócona do stanu pierwotnego – wymagała prac tynkarskich, malarskich oraz w niektórych miejscach wypełnienia kamiennych ubytków.

wnętrze

Wykonane przez nas prace remontowe, konserwatorskie i adaptacyjne umożliwiły przystosowanie obiektu na potrzeby Muzeum Historii Tarnobrzega.