Wnętrze Muzeum Woli w Warszawie

DATA REALIZACJI: 2018
LOKALIZACJA: POLSKA

Muzeum Woli w Warszawie to niewielki, neorenesansowy pałacyk wyróżniający się w otoczeniu wysokiej zabudowy Osiedla „Srebrna”. Zbudowany został około 1880 r. dla znanego warszawskiego rzeźbiarza-kamieniarza Aleksandra Sikorskiego.
Jak mówią projektanci, miejsce tworzy swoiste laboratorium Warszawy, które opowiada nie tylko historię miasta, ale też podejmuje tematy związane z tożsamością i przyszłością stolicy w kontekście rozwoju miast w Europie i na świecie.

Nasze prace nad przebudową obiektu przebiegały dwuetapowo. Pierwszy etap obejmował prace na zewnątrz budynku, o których można przeczytać tutaj >>.

Drugi etap dotyczył modernizacji wnętrza, które ostatecznie zachowało swoją funkcję muzealną. Część pomieszczeń wymagała remontu, niektóre całkowitej przebudowy tj. północna część piwnic (oficyna), gdzie znajdują się pomieszczenia obsługi technicznej oraz zespół biurowo-administracyjny. Wschodnia część oficyny została przystosowana do pełnienia roli czytelni i biblioteki wraz z salą edukacyjną. Przebudowie poddaliśmy również sale ekspozycyjne, zespoły pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, zaplecze socjalne dla pracowników oraz poddasze i część piwnic.

Zapraszamy do muzealnego wnętrza!

 

Wkładamy serce w kamień.