Dworek Ksawerego Pusłowskiego w Warszawie

DATA REALIZACJI: 2016
LOKALIZACJA: POLSKA

Dwór pochodzi z 1840 roku, został wybudowany przez Ksawerego Pusłowskiego na terenie folwarku Wierzbno, wg projektu architekta Wojciecha Bobińskiego. Został zburzony w czasie II Wojny Światowej, a następnie odbudowany i rozbudowany po wojnie. Dwór jest przykładem architektury klasycystycznej, opartym na planie w kształcie litery „T” z czterokolumnowym portykiem jońskim od frontu. Wokół dworu znajdują się pozostałości rozległego parku z drzewem pomnikiem przyrody.

W ramach inwestycji m.in. przebudowaliśmy kondygnację piwnic dworku, wykonaliśmy renowację: elewacji, schodów zewnętrznych oraz wykonaliśmy remont budynku gospodarczego znajdującego się na terenie działki. Więźba dachowa i pokrycie dachowe zostało wymienione, tak aby chronić budynek w przyszłości.

Stworzyliśmy nowy układ dróg i placów o nawierzchni z kostki granitowej, a także ścieżki piesze o nawierzchni żwirowej. Zmodernizowaliśmy kanalizację deszczową, a także zainstalowaliśmy nowe oświetlenie zewnętrzne w postaci latarni parkowych i niskich słupków oświetleniowych.

Wraz z przeprowadzoną renowacją budynek zachował swoją funkcję obiektu użyteczności publicznej z funkcjami technicznymi umieszczonymi w kondygnacji podziemnej.

 

Wkładamy serce w kamień.