Rezydencja Ambasadora Indii przy Al. Róż

Warszawa – POLSKA

Rezydencja Ambasadora Indii przy al. Róż w Warszawie to piękna dwukondygnacyjna willa z garażem w stylu włoskim. Wybudowana została w 1877 r. w technologii tradycyjnej. Po wojnie obiekt odbudowano w zmienionej formie z przekształconą częścią wschodnią. Obydwa budynki łączy dekoracyjny łuk stanowiący bramę i przejście na zaplecze.

Celem naszych prac był remont i renowacja budynku na zewnątrz i w środku.

 

Elewacja willi posiada wiele historycznych detali, które dokładnie wyczyściliśmy i uzupełniliśmy wszelkie ubytki. Część sztukaterii odtworzyliśmy, a wszystkie elementy odpowiednio zabezpieczyliśmy. Kolorystykę elewacji dobieraliśmy przy współpracy z konserwatorem zabytków, by jak najdokładniej odtworzyć oryginalne kolory budynku, które przez lata były przykryte kolejnymi warstwami farby.

Tarasy, balkon i schody wejściowe poddaliśmy dokładnym pracom remontowym, gdyż posiadały wiele pęknięć i zniszczeń. Stare nawierzchnie zdemontowaliśmy, wzmocniliśmy konstrukcję oraz odtworzyliśmy oryginalne posadzki. Stolarkę drzwiową oraz okienną odrestaurowaliśmy na podstawie oryginalnych wzorów. Drzwi wejściowe do willi oraz bramę do oficyny dokładnie oczyściliśmy i zrekonstruowaliśmy  ich wierzchnie warstwy.

Ponieważ w obiekcie znajduje się częściowo użytkowe poddasze, wymieniliśmy całkowicie pokrycie dachu wraz z więźbą dachową na oficynie. Wyremontowaliśmy też wszystkie znajdujące się na dachu elementy.

Wewnątrz wykonaliśmy kompleksowy remont pomieszczeń. Zamontowaliśmy również całą nową instalację klimatyzacyjną w budynku.

Teren, na którym znajduje się willa, również wymagał naszej uwagi. Od strony zachodniej budynek otoczony jest ogrodem, natomiast od Alei Róż oddziela go ozdobne ogrodzenie na podmurówce wraz ze szpalerem wysokich tui. Wykonaliśmy nie tylko dokładny remont ogrodzenia, ale też wymieniliśmy utwardzoną nawierzchnię posesji, znajdującą się po stronie północnej obiektu na kostkę bazaltową oraz granitową.

Obecnie obiekt prezentuje się okazale i ponownie może pełnić swoją reprezentacyjną funkcję rezydencji Ambasadora Indii.

 

Wkładamy serce w kamień.